Jelsz:

Hrek - Sport

Fldntli dortmundi ments okozta a Bayern vesztt

2017.04.27

A Bayern Mnchen szerda este hazai plyn esett ki a Nmet Kupa eldntjben, miutn 2-1-es vezetsrl 3-2-re kikapott a Dortmundtl. A mrkzs szmos fordulatot s egy trtnelmi sorozatot is hozott: a Bajnokok Ligjtl a mlt hten bcsz bajorok az elmlt 17 vben elszr maradtak nyeretlenek sorozatban t ttmrkzsen. A szerda esti tallkozn elszr a Dortmund szerzett vezetst, majd kt kzphtvd gljval fordtott a Bayern (2-1) mg az els flidben. A folytatsban rengeteg helyzetet dolgoztak ki a bajorok, de nem tudtak pontot tenni a meccs vgre, s ezt kihasznlta a Dortmund: Ousmane Dembl elbb pazar glpasszal knlta meg Pierre-Emerick Aubameyangot, majd ltt egy csodaszp glt is, ami mr dntbe jutst rt a Dortmundnak. De a mrkzs sorsdnt pillanata s legfontosabb megmozdulsa nem a dortmundi tmadk nevhez fzdik, hanem a nmet vlogatott htvdhez, Sven Benderhez. A 28 ves jtkos a 66. percben, 2-1-es Bayern vezetsnl fldntli mentst mutatott be a glvonalon Arjen Robben majdnem tkletes lvsnl. Brki, a BVB kapusa mr verve volt, Bender lbujjheggyel pcklte a kapufra a labdt. Ha ezt a helyzetet bergja a Bayern, 3-1, s j esllyel dnts, de kimaradt, s feltmadt a Dortmund, 8 perccel ksbb mr k vezettek 3-2-re. Thomas Tuchel egyttese a berlini dntben az Eintracht Frankfurttal tallkozik, mjus 27-n.