Betöltés folyamatban...

Ügyfélkapu

Felhasználónév:
Jelszó:

Hírek - Belföld

Több száz diplomata-útlevelet von be a Tisza-kormány, a Fidesz visszautasítja a vádakat

2026.05.28

A Fidesz visszautasítja a tiszás politikusok diplomata-útlevelekkel kapcsolatos vádaskodását. A Fidesz kormányzása idején a diplomata-útlevelek kiadása és használata minden esetben a törvényeknek megfelelõ volt – írta közleményében az ellenzéki párt.

Magyarország nemzetközi kapcsolatrendszerét a politika, a gazdaság, a kultúra és a sport területén is minden évben szélesítettük 2010 után. Ezért természetesen a diplomáciai célú utazások száma is a korábbiaknál magasabb volt – tették hozzá.
A Fidesz-kormány megnövelte Magyarország nemzetközi tekintélyét és mozgásterét. Csak remélni tudjuk, hogy ezt a Tisza-kormány sem készül lerombolni – hangsúlyozták.
Szerdán a kormányszóvivõk sajtótájékoztatóján hangzott el, hogy Orbán Anita döntése értelmében összesen 943 nem alanyi jogon járó útlevelet vonnak vissza. Ebbõl 766 darab diplomata-, míg 161 szolgálati útlevél. A Külügyminisztérium vizsgálata alapján NER-es üzleti körök tagjai és sportklubok is kaptak indoklás nélkül diplomata-útlevelet az elõzõ kormánytól. Velkey György államtitkár szerint ez nemzetbiztonsági szempontból is komoly fenyegetettséget jelent.


vissza
 

Partnereink

Hirdetések