Betöltés folyamatban...

Ügyfélkapu

Felhasználónév:
Jelszó:

Hírek - Külföld

Árvíz és hóvihar van Dél-Európában

2010.03.09

Árvíz és hóvihar van Dél-EurópábanTöbbfelé léptek ki folyók a medrükbõl Spanyolországban és Portugáliában a vasárnapi esõzések miatt. Hétfõn és kedden Szardínián, valamint Korzikán okozott áradásokat a zivatarokkal és viharos széllökéssel kísért felhõszakadás.
Barcelona környékén órákig lebénította a közlekedést az intenzív hóesés: iskolákat zártak be, akadozott a légi közlekedés. Franciaország déli részén 40 centis, Bulgáriában helyenként több, mint fél méteres hó hullott. Kedd estétõl várhatóan Olaszország északi részén, majd pedig Szlovéniában és Horvátországban kezdõdik intenzív havazás.
A hét közepéig a 45. szélességi kör mentén tartós északkeleti széllel továbbra is hideg levegõ érkezik a Földközi-tenger térségébe, amely a mediterrán ciklonokban keveredik enyhe, nagy nedvességtartalmú levegõvel, így heves csapadék jön létre. Az esõ mellett a hegyekben és a magasabb szélességeken havazás alakul ki.
A szélsõséges idõjárási jelenségek a mediterrán térségben képzõdõ markáns ciklonokhoz köthetõk. A ciklonok kiterjedése vízszintesen néhány ezer kilométer. E légköri képzõdmények az óramutató járásával nagyjából ellentétesen örvénylenek az északi féltekén. Belsejükben felfelé áramlik a levegõ, és ezzel együtt csapadékképzõdés tapasztalható.




vissza
 

Partnereink

Hirdetések